Obraz válek a konfliktů : V. kongres světové literárněvědné bohemistiky Válka a konflikt v české literatuře /

Kongresový sborník zkoumá a interpretuje literární realizaci motivu války v české literatuře, jeho různorodé podoby a souvislosti v proměnlivých literárněhistorických kontextech v průběhu 19. a 20. století.

Other Authors:
Corporate Authors:
Document type: Book
Language: Czech
Publisher: Praha : Ústav pro českou literaturu AV ČR : Akropolis, 2015.
Edition: Vydání první
Subjects:
Summary: Kongresový sborník zkoumá a interpretuje literární realizaci motivu války v české literatuře, jeho různorodé podoby a souvislosti v proměnlivých literárněhistorických kontextech v průběhu 19. a 20. století.
Texty, které zkoumají odraz válek a konfliktů v české literatuře, vycházejí z přednášek, studií a materiálů V. kongresu světové literárněvědné bohemistiky, který se uskutečnil 29.6. - 4.7.2015 v Praze. Zúčastnilo se 150 účastníků z dvaceti zemí světa. Pořadatelem kongresu byl Ústav pro českou a světovou literaturu Akademie věd ČR. Součástí a širším vymezením tématu kongresu jsou i příspěvky zahrnující "konflikt", v němž se literární dílo ocitá v kontextu obecných a literárních dějin. Nejedná se jen o reflexi konkrétních válečných střetů, ale i ostatních společensko-kulturních konfliktů, které zanechávají stopy v literárních textech. Sborník interpretuje skrze texty i to, jak vnímáme podtexty, traumatické zážitky, jak se s nimi vyrovnáváme přes propasti let, i vzdálených zemí. - Medailony autorů, jmenný rejstřík, bibliografie, bibliografické odkazy.
Item Description: "V. kongres světové literárněvědné bohemistiky se uskutečnil ve dnech 29. června - 4. července 2015 v Praze."--Zadní stránka obálky
Physical Description: 474 stran.
Bibliography: Obsahuje bibliografie, bibliografické odkazy a rejstřík
ISBN: 978-80-88069-13-3
978-80-7470-114-6